Diatermia on üle maailma laialdaselt levinud meetod, mida kasutatakse väga palju spordimeditsiinis ja ortopeedias. Diatermia abil saab kiirendada treeningutest ja ka traumadest taastumist, mis omakorda aitab kaasa sporditulemuste parandamisele.

Mitmesageduslik diatermia ehk soojusenergia ülekandmine kudedesse muudab lihased vastupidavaks ja elastsemaks, tõstes meie töövõimet ja jõudlust. Diatermia kasutamine soodustab ka luukoe teket ehk see aitab kiirendada paranemist näiteks luumurdude korral. Maailmas kasutatakse antud meetodit juba enam kui 15 aastat skeletilihassüsteemi ning lümfi- ja veresoonkonna probleemide ennetamiseks ja ka traumajärgseks taastusraviks.
Diatermilise teraapia kasutamist tasub kaaluda kui on probleemiks kõõlusepõletikud või on tegemist ägeda traumajärgse seisundiga (näiteks liigesevigastused või lihashematoomid ehk maakeeli „puukad“). Diatermia pakub leevendust ka krooniliste seljahädade korral.

Varieerides protseduuridega ja sõltuvalt sellest, kas tegemist on ägeda või kroonilise seisundiga, saab kiirendada paranemist või tõsta organismi töövõimet.

Filters