fbpx

Kogemuslugu | Game Ready ja Compex

Tiia Johanson jagab oma kogemust põlvevigastusest taastumisel ja sellest, kuidas külmakompressiooni seade Game Ready ning elektristimulatsiooni seade Compex on sellel teekonnal abiks olnud.

Vigastus, diagnoos ja Game Ready kasutamine

Olen lastelaagrite juhataja ning lastele esinemise käigus käis vasak põlvekeder liigesest välja. Diagnoosiks põlve ristatisidemete rebestus.

Juhtusin nägema seadmeid Ksenija Balta Instagrami storydes. Temalgi oli alles põlvega vigastus. Sealt ka mõte, et sellist Game Ready seadet läheb endal vaja. Tänu seadmele sain maha tursed ning hakata tegema korralikult taasturavi.

Ennem seda oli hirm ikka suur ja ega väga midagi teha ei julgenud oma vigastada saanud vasaku põlvega. Seadme kasutamine minu jaoks oli lihtne ning seda sai kasutatud enamasti kaks korda päevas. Hea mugav, et loed samal ajal raamatut või vaatad televiisorit ja samal ajal aparaat teeb oma tööd. Game Ready kasutasin tavaliselt hommikul ning õhtul, kui pikk päev oli selja taga. Seade oli minu käes kolm nädalat, kuid juba esimese nädalaga oli näha paremaid tulemusi. Hakkasin paremini kõndima, sest sain teha tänu tõhusamale taasturavi protsessile rohkem harjutusi.

Taastusravi protsess

Tänu Spordihooldusele sain oma taastusravile hoo sisse. Peale kipsi maha võtmist oli mul suur hirm, et äkki läheb põlv taas liigesest välja. Alguses oli umbes kolm nädalat paigalseisu, sest olin endas väga ebakindel ning iga liigutus mu jaoks tundus õudne.

Leides vajalikud taastusravi tooted, alanesid vaikselt põlvel ka tursed ning proovisin rahulikult taastusraviga algust teha. Sealt edasi tasa ja targu hakkasin harjutusi tegema. Nädalast nädalasse läks asi aina paremaks. Kui alguses ikkagi hüppasin karkudel, siis tänaseks saan kodus käia ka ilma karkudeta. Isegi trepid olid minu jaoks alguses õudunenägu ning mäletan ilmekalt, kuidas pidin minema neljandale. Teise korruse peale hakkasin nutma, sest hirm oli nii suur ja lahinal lihtsalt nutsin.

Kõik oli raske ning sellise õnnetusega pead sa põhimõtteliselt uuesti kõndima õppima. Nüüdseks proovin ma igapäevaselt 2-3x päevas teha füsioterapeudi ette näidatud harjutusi. Liigun igapäevaselt, kui ilm lubab, ringi ja harjutan õiget kõndi. Ortoos on mul küll veel jala ümber, kuid tänu õigetele toodetele sain oma enesekindluse tagasi.

Füsioterapeut, kui oluline lüli taastusravi protsessis

Füsioterapeudi abi olen kasutanud alates sellest, kui kips maha võeti. Tema juures olen käinud kas korra nädalas või üle nädala. Füsioterapeut on sel teel oluline lüli, sest ta oskab kõrvaltvaatajana hinnata, kuidas on sul taastusravi teel läinud. Minu kindel soovitus on kindlasti tema juures käia. Ta näitab sulle ette õiged harjutused ning ühtlasi annab ka kogu protsessist tagasiside.

Compexi elektristimulatsiooni seade

Compexi seadet kasutasin tavaliselt üle päeva. Seadme kasutamine oli taaskord lihtne ning sellel seadmel on väga palju erinevaid programme. Mina kasutasin siis taastusravi jaoks mõeldud programmi. Kindlasti oli seadmel oluline osa, et saada lihased taas tööle. Alguses oli minu jaoks see jube ebamugav, kuid ajapikku harjusin.*

*Seadmel saab ise reguleerida intensiivsust, see tähendab, et tuleb leida enda jaoks optimaalne tugevus. Tõstke intensiivsust seni, kuni hakkab väga ebamugav.

Järjepidevus

Täna saan öelda, et olen järjepidev. Alguses oli tee konarlik, sest hirm oli suur. Kindlasti mängib taastusravi protsessi juures rolli õiged vahendid, järjepidev harjutuste tegemine ja enda hrimude ületamine.

Spordihoolduse poolt antud vahendid aitasid kogu protsessile oluliselt kaasa. Minu soovitus on kõikidel, kes analoogse vigastusega kimpus, siis kindlasti kasutada vahendeid, mis aitavad kiiremini taastuda. Muidugi ei tohi selle juures ka ära unustada harjutusi, mida on ette näidanud füsioterapeut.

Hirmude korral võtta rahulikult aega ning proovi need vaikselt ületada. Läbi hirmu ja valu ei toimu ka õiget taastumist.  Enda jaoks pead lahti mõtestama ja arusaama, miks see teekond on vajalik.

Lõpetuseks aga ütlen, et ärge hoidke kokku tervise arvelt. Kui on vaja lisavahendeid, mis aitavad kvaliteetsemalt ja kiiremini taastuda, siis investeeri sellesse! Tervis on meie tähtsaim vara ning selle pealt ei tohiks kokku hoida!

Oma silm on kuningas ning koos vahenditega taastusprotsessi näeb ka minu Instagrami lehel: https://www.instagram.com/tiia.johanson/

Game Ready külmakompressiooniseadet saab rentida siit: https://spordihooldus.ee/pood/renditooted/game-ready-kulmakompressioon/

Compex elektristimulatsiooni seadet saab rentida siit: https://spordihooldus.ee/pood/renditooted/elektristimulatsioon-ems-tens/

EsilehtKategooriadMinu konto
Otsi