fbpx

Massaažipüstol: salajane relv tervise parandamiseks. 3 parimat massaažipüsolit.

Oled kindlasti kogenud, et kiire elutempo, intensiivsed treeningud ja stress võivad kaasa tuua lihaspingeid ja ebamugavustunnet kehas, ning mõnikord on keeruline leida aega regulaarseks massaažiskäiguks. Õnneks pakub nimetatud väljakutsele lahendust massaažipüstol. Vaatame allpool lähemalt.

 

Millal võib massaažipüstolist abi olla?

Massaažipüstolid pakuvad lahendust lihaste lõõgastamiseks ja taastamiseks, lihaspingete ja -krampide leevendamiseks, elastsuse parandamiseks ning kiiremaks kudede paranemiseks nii pärast intensiivset treeningut, vigastust või ka pärast pikaajalist istumist. Massaažipüstol aitab kaasa liigeste liikuvuse suurendamisele ja kinnikasvanud armkoest tingitud piiratud liikuvuse leevendamisele. Massaažipüstolit võib kasutada ka enne treeningut – sel juhul aitab püstolimassaaž suurendada lihaste tugevust ja jõudu, vähendada eelnevatest treeningutest tingitud valulikkust või jäikust ning aktiveerida lihaseid enne treeningut. Regulaarne masseerimine võib aidata kaasa ka parema une, suurema energiataseme ja üldise stressitaseme languse saavutamisele.

 

Millele tuleks massaažipüstoli valimisel tähelepanu pöörata?

Massaažipüstolite kirevas maailmas orienteerumiseks tuleks endale selgeks teha, millised on ootused. Enamasti on peamiseks teguriks võimsus ning töökindlus. Kõige võimsam seade sobib eelkõige neile, kellele meeldib tugev ja kohati jõuline massaaž ning kes kasutab seadet pigem igapäevaselt. Kui oled harjunud leebema lähenemisega, siis võimsa seadme viimast kiiruseastet ei pruugi vaja minna ja siinkohal võib töö korralikult ära teha ka vähem võimsam seade. Töökindluse puhul on tähtis, et püstolit lihase peale vajutades ei jääks otsik seisma ning seadet saab kasutada tihti, ilma et seda peaks pidevalt laadima, ehk siis oluline on jälgida ka aku kestvust.

Massaažipüstol võiks olla pigem kerge ja seda võiks olla mugav käes hoida – raskeid, suuri ja ebamugava käepidemega seadmeid on raske käsitleda. Kui soovid kogu keha läbi „töödelda“, siis tööd tegev käsi ei tohiks kiiresti ära väsida. Arvesta ka seadme kohandamisvõimalustega – kiirusevalikud ja erinevad otsikud, ning ka oma individuaalse helitundlikkusega. Võimalusel testi püstolit enne ostu.

Lisaks võiks olla püstolil ka garantii ja järelteenindus, juhuks kui seadmega peaks probleeme esinema.

Pea meeles, et võimsus, korpuse materjali vastupidavus ja bränd panevad suuresti paika ka massaažipüstoli hinna.

 

3 parimat masaažipüstolit

Spordihooldusest leiad leiad sellised püstolibrändid nagu Centurylux, Flowlife, Compex, HiDow ja Hyperice. Antud brändide massaažipüstolid on võimsad ja täpsete masseerimisvõimalustega. Seadmed on kompaktsed, kaasaskantavad ja lihtsasti kasutatavad, võimaldades mugavat ja tõhusat enesemassaaži igal ajal ja igal pool.

Flowgun Pocket

 

Kui otsid püstoli puhul eelkõige kasutusmugavust ja parimat hinna-kvaliteedi suhet, siis võib sulle enim sobida Flowlife Flowgun Pocket. See eristub teistest massaažipüstolitest oma taskusõbraliku suuruse, eriti võimsa mootori, täpsete kiiruse- ja rõhuseadete ning kerge kaalu poolest, tänu millele on seda hea igale poole kaasa võtta. Bränd Flowlife on võitnud ka Global Health & Pharma auhinna “Parim Massaažipüstolite Bränd 2023”. Püstoliga käib kaasas neli erinevat otsikut. Üks otsikutest on pehme pall, mis sobib suurepäraselt kogu keha massaažiks. Teine otsik on mõeldud raskemini ligipääsetavatele lihasrühmadele. Kolmas otsik on optimeeritud tasastele pindadele, nagu rinnalihased ja reied. Neljas otsik on kumer padi, mis katab suuremaid lihasgruppe ja pakub ideaalset leevendust. Seadme ostuga tuleb kaasa 2 aastat garantiid.

Hyperice Hypervolt 2

Hyperice Hypervolt 2 massaažipüstol eristub teistest oma võimsa mootori poolest. See massaažipüstol pakub viite mitmekülgset otsikut ning kolme reguleeritavat kiiruseastet, tagades sügava ja täpse lihastöötluse. Tänu ergonoomilisele disainile ja kvaliteetsele ehitusele, on see massaažipüstol eriti mugav ja vastupidav.

Kaasaskantev Mini Massage gun on äärmiselt kerge, sobides ideaalselt treeningkotti või reisikohvrisse. Sellel massaažipüstolil on 4 silikoonmassaažipead, mis vastavad erinevate kehaosade massaaživajadustele. Lisaks on sellel soojendusfunktsioon, mis võimaldab temperatuuri muuta vaid 3 sekundiga. Soe kompress koos järgneva massaažiga aitavad kiiresti leevendada jäiku lihaseid ja vähendada lihasvalu. Kui sa ei ole kindel, millist seadet valida, on võimalik Spordihooldusest enne ostuotsuse tegemist ka erinevaid massaažipüstoleid rentida.

Füsioterapeudile ja massöörile

Kui oled füsioterapeut või massöör, siis massaažipüstoli võib ka sinu jaoks olla igati kasulik investeering, kuna täiendab ideaalselt sinu tööriistakomplekti ning aitab pakkuda klientidele tõhusat ja sügavat lihastöötlust asukohast sõltumatult.

Kuidas massažipüstolit kasutada? 

Massaažipüstoli kasutamisel tuleb liikuda aeglaselt piki ja laiu lihast. Kui on valulik piirkond, hoia masinat selle ümbruses veidi kauem. Väldi tugevat survet valulikule kohale, sest see võib olukorda halvendada.

Massaaž ja füsioteraapia igas kohas, igal ajal

Massaažipüstol sobib väga hästi massaaži- ja füsioteraapia teenuste kõrvale täienduseks, kuna annab võimaluse teha massaaži oma tingimustes, vähendada kulutusi ja saada mitmekülgset abi. Lisaks sellele on sul täielik kontroll masaaži olemuse ja pikkuse üle ning pikaajaline kasutusvõimalus ilma igakuiste kuludeta. 

Siht on tunda end terve ja energilisena ning saavutada maksimaalne tulemus minimaalse aja ja kuludega. Investeerides massaažipüstolisse, saad nautida teraapiat just sel ajahetkel ja kohas, kus sina seda soovid.Leia omale sobiv massaažipüstol siit.

EsilehtKategooriadMinu konto
Otsi